fbpx

Kurs rysunku odręcznego

Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Zajęcia prowadzone w Krakowie w profesjonalnie wyposażonej pracowni kursu rysunku Elipsa na ul. Krowoderskiej 6/14 oraz okresie letnim w plenerze. Wykłady i ćwiczenia prowadzą doświadczeni nauczyciele dr inż. arch. i mgr inż. arch. z dorobkiem naukowym i realizacjami w zakresie projektowania.

Kurs wakacyjny 2020 w naszej pracowni prowadzony jest przez wykwalifikowanych pedagogów, pasjonatów rysunku odręcznego i architektury doktora inż. architekta, WAPK pracownika naukowego Wydział Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM, uczącego rysunku od 1999 roku oraz mgr inż. architekt, WAPK. Małżeństwo prowadzi wspólnie zajęcia z rysunku w okresie wakacyjnym od 2006 roku. Dla osób całkowicie początkujących, chcących zacząć pracę przed dłuższym kursem, aby mieć podstawy rysunkowe, a także osób zainteresowanych rysunkiem odręcznym i rysunkiem architektonicznym oraz osób zaawansowanych w tej dziedzinie. Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych, liceów, studentów oraz hobbystów. W pakiecie kursu przy wcześniejszym zgłoszeniu, oprócz opieki dydaktycznej prowadzących oferujemy ołówek automatyczny 0.9, deskę do rysowania oraz gumkę chlebową, materiały niezbędne do rozpoczęcia przygody z rysunkiem.

UWAGA !!! DLA UCZESTNIKÓW KURSU WAKACYJNEGO - PLANUJEMY W II TURZE RYSOWANIE W MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ, NATOMIAST W I TURZE OGRÓD BOTANICZNY BILETY WLICZONE W CENĘ UCZESTNICTWA.

czytaj więcej...

Pełny zakres kursu rysunku wymagany do poprawnego rysowania obejmuje 10 miesięcy lub 20 miesięcy. Istnieje możliwość skrócenia i zintensyfikowania tego okresu. Kurs rysunku rozpoczynamy we wrześniu i kończymy intensywnym kursem codziennym w czerwcu przed egzaminami trwającym zwykle od jednego do dwóch tygodni. Zapisy przyjmowane są również w trakcie roku szkolnego. Z każdą osobą rozpoczynamy lekcje rysunku indywidualnie. Istnieje możliwość doboru godzin do planów zajęć w szkołach i na studiach. Zajęcia odbywają się w wybranych przez Państwa terminach, wtorki, środy, czwartki i piątki 15.30-19.30, a także w soboty rano 9.30-13.30 w profesjonalnie wyposażonej pracowni rysunku. Aby zdać pozytywnie egzamin rysunkowy należy uczęszczać regularnie na zajęcia i wykonywać zadania domowe. Zajęcia prowadzi dr inż. arch. nauczyciel akademicki WAPK, KAAFM oraz mgr inż. arch. WAPK. Gwarantujemy w pełni profesjonalne przygotowanie pod okiem pasjonatów rysunku z dorobkiem dydaktycznym i naukowym. Każdego roku nasi kursanci znajdują się pierwszej dziesiątce zdających. Najlepsze wyniki w naszej szkole 6 z martwej natury i 6 rysunek z wyobraźni na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz pierwsze miejsce w rankingu na kierunku Wzornictwo Przemysłowe. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi uczniowie nie tylko zdawali ale także dostawali się na studia. Uczymy już 21 lat.

czytaj więcej...

Kurs Historii sztuki przygotowujący do matury pozwala uzyskać dodatkową punktację na egzaminie maturalnym, jest niezbędny w podliczeniu punktacji do egzaminów wstępnych na studiach architektury i urbanistyki, gdzie historia sztuki jest jednym z kryteriów przyjęć, a także studiach artystycznych. Nauczyciele kursu rysunku odręcznego Elipsa o profilu architektonicznym, proponują Państwu kompleksowe przygotowanie do egzaminów i studiów w trakcie roku szkolnego kierowane przez specjalistę z ponad 15-letnim doświadczeniem, egzaminatora, historyka sztuki i architektury w Instytucie Historii Sztuki UJ.

czytaj więcej...

Kurs Rysunku Elipsa zaprasza na zajęcia dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Zajęcia kształtują wyobraźnię oraz postrzeganie przestrzenne w zakresie plastyki i umiejętności interpretacji przestrzeni, kolorów, brył, zwierząt i człowieka. Oferta skierowana jest do uczniów wieku od 8-11 lat oraz 12-15 lat. Kurs obejmuje dwie lub trzy godziny oraz wstępne zagadnienia z dziedziny rysunku odręcznego, wprowadzające tematów plastycznych w późniejszych latach zajęć, w dalszej perspektywie przygotowujących do egzaminów na studia wyższe. W kursie można uczestniczyć jeden lub dwa razy w tygodniu. Uczniowie szkół podstawowych przedłużający zajęcia na Kursie Rysunku Elipsa przy ul. Krowoderskiej 6/14, otrzymują gruntowne przygotowane z dziedziny architektury, architektury krajobrazu (proste formy przestrzenne) oraz projektowania wnętrz (proste, zabawowe formy wnętrz) i wzornictwa przemysłowego (samochody, roboty, przedmioty), a także podstawowego rysunku plastycznego (kolorystyka, kredki, pastele, markery, promarkery), rysunku postaci, mangi i rysunku komiksowego.

Kursy rysunku  zwieńczone są kilkudniowym, intensywnymi zajęciami przedegzaminacyjnymi. Pracę na kursie przedegzaminacyjnym kończymy kilkoma dniami przygotowań do egzaminu w pracowni, wykonując prace w zakresie teoretycznych tematów egzaminacyjnych. Kurs przeznaczony jest obowiązkowo przede wszystkim dla uczestników zajęć całorocznych. Przyjmujemy również osoby nie uczęszczające wcześniej na nasz kurs jednak mające podstawy, chętnie przed decyzją prosimy o pokazanie dotychczasowych prac rysunkowych. Zajęcia prowadzone są przez czynnych zawodowo architektów, członków Izby Architektów oraz SARP oraz doktora architekta WAPK, KAAFM

czytaj więcej...