Opinie o Elipsie

Poniżej przedstawiamy autorskie opinie uczestników o kursie rysunku Elipsa oraz prowadzonych zajęciach umieszczone na naszych portalach google+ oraz facebook. Przesyłamy podziękowania dla naszych uczniów, studentów i absolwentów za tworzenie pracowni Elipsa oraz unikalnego klimatu architektury i projektowania. Wkładamy razem z wami wiele wysiłku oraz zaangażowania w wasze rysunkowe wykształcenie, co przedkłada się na pozytywne wyniki egzaminu.

Opinie pozyskane z google+ 

Michał Ogorzałek (student Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)

Według mnie najlepszy kurs rysunku! Przyjemna atmosfera na zajęciach co dla mnie jest najważniejsze! Profesjonalnie przygotowane prezentacje i tematy prac - wszystko jasno i konkretnie wyjaśnione! Zajęcia są prowadzone z pasja co sprawia że aż chce się w nich uczestniczyć! Fantastyczni Prowadzący! Strugać ołówki i przybywać ! Szczerze polecam ELIPSĘ wykonują kawał dobrej roboty ! 
 
 
Trudno wybrać odpowiedni kurs rysunku, w samym Krakowie jest ich całe mnóstwo. Elipsa to z pewnością jedna najlepszych szkół, jakie istnieją. Wystarczy przejrzeć rysunki, które są publikowane na facebooku, żeby się o tym przekonać ;) Miałam to szczęście, że dokładnie rok temu trafiłam do Elipsy na kurs wakacyjny. Wtedy jeszcze nie przypuszczałam, że będę tu dojeżdżać 2 godziny co tydzień. A jednak już po pierwszym tygodniu zobaczyłam, że warto zostać dłużej, drugi tydzień tylko to potwierdził. Byłam wcześniej na dwóch innych kursach, jednak na żadnym z nich nie spotkałam się z tak profesjonalnym podejściem. Rysowałam już prawie dwa lata. Efekt? Zamiast frajdy raczej mnie to męczyło, z jednej strony bardzo chciałam, z drugiej nic nie wychodziło tak jak trzeba. Tutaj na szczęście jest inaczej :) Prowadzący uczą, że Architektura to przede wszystkim pasja, każdy może kształcić swój indywidualny styl i wyobraźnię. Mieliśmy dostęp do ogromnej ilości materiałów i rysunkowych inspiracji. Kadra dba o to, by zasady tworzenia pespektywy nie sprawiały nikomu problemu. Oczywiście każda praca podlega dokładnej korekcie, dzięki czemu bardzo łatwo wyzbyć się błędów. Oprócz ogromnego doświadczenia prowadzący mają również masę świetnych pomysłów. Tematy prac nierzadko odbiegają od programowych symboli i ławeczek (bo to każdy w Elipsie ma w małym paluszku), obejmując nawet świat fantastyki. Jasne, że nie jest łatwo, oczekują tu ciężkiej i solidnej pracy. To oczywiście nie wyklucza dobrej atmosfery ;)
 
Na kurs do Elipsy chodziłam dwa lata i z całą pewnością nie był to czas stracony. Prowadzący są prawdziwymi pasjonatami architektury, posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie, którą starają się przekazać najlepiej jak potrafią. Na zajęciach nauczyłam się nie tylko wykonywania poprawnych rysunków, ale przede wszystkim rozwinęłam swoją kreatywność i zainteresowanie dziedziną, której chcę poświęcić studia. Na kursie otrzymałam solidne przygotowanie teoretyczne i mnóstwo cennych wskazówek, co w połączeniu z nieustanną motywacji ze strony prowadzących i ciężką pracą zaowocowało zdaniem egzaminów na wysokie oceny.  
 
 
długo zastanawiałam się jaki kurs rysunku wybrać, chcąc dostać się na architekturę, jednak teraz widzę, że nie mogłam trafić lepiej. polecam każdemu kto ceni sobie profesjonalizm, świetną atmosferę i b pomocną kadrę, wspierającą i dającą dobre rady. jak osiągnąć sukces to tylko tu! :)
 
 
Polecam! tu nawet największe lenie siedzą zadowolone z ołówkiem w ręku i zasuwają zmobilizowane do pracy przez wspierającą ekipę Elipsy :) ten kurs naprawdę przygotowuje do egzaminu, więc warto jeśli miałabym wybrać ponownie, znowu wybrałabym Elipsę
 
Sonia Winnicka (studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Można by duuużo pisać o tym jak wygląda i jak wiele zalet ma nauka rysunku w Elipsie, ale wbrew pozorom nie to jest najważniejsze. Jeśli ktoś ma nauczyć się rysować, to nauczy się tego wszędzie, jest to tylko kwestią czasu (W ELIPSIE OCZYWIŚCIE NAJSZYBCIEJ I NAJLEPIEJ ;P ). Prowadzącym, jestem najbardziej wdzięczna nie za wyszlifowanie umiejętności rysunkowych, ale za przekazanie rzeczy w moim odczuciu o wiele ważniejszych: zainteresowania architekturą, dostrzeżenia, że każdy może znaleźć w tym zawodzie własną przestrzeń, która pozwoli mu na rozwój i samorealizację. Zawsze zaangażowani w swoją pracę, starali się nam przekazać swoją miłość do wykonywanego zawodu. Widzieliśmy, że jest on przede wszystkim ich pasją, a dopiero potem źródłem zarobku. Mogliśmy się przekonać, że mamy do czynienia z architektami z powołania. Na kursie nie uczyliśmy się jedynie jak być dobrym rysownikiem, ale jak być dobrym architektem. Każdy poruszany problem był szczegółowo i wyczerpująco omawiany, dzięki czemu mogliśmy się zaznajomić nie tylko z artystyczną stroną przyszłego zawodu, ale także z tą bardziej praktyczną i realną. Bardzo serdeczna, pozbawiona chorej rywalizacji atmosfera, przygotowywała nas do zgodnej pracy zespołowej, a także inicjowała wzajemne motywowanie, o które czasem ciężko podczas nauki rysunku. Zawsze konstruktywna krytyka, przedstawiana była w pozytywny i zachęcający do dalszej pracy sposób. Kurs Rysunku Elipsa jest doskonałym miejscem do wykreowania swojej tożsamości artystycznej nie tylko w plastycznym, ale też społecznym aspekcie. Myślę, że każdy z kursantów bardzo miło wspomina zajęcia, natomiast nauka, która została nam podczas nich przekazana, stanowi doskonały fundament dla naszego rozwoju.
 
Martyna Pater (studentka Wydziału Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej)
  
Świetna szkoła rysunku! Super atmosfera, pełni profesjonalizmu i zawsze służący radą prowadzący. ''Po'' Elipsie same piątki z egzaminów ;)
 
Dorota Klag (studentka Wydziału Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej) dostała się również na Wydział Architektury Politechniki Śląskiej
 
Elipsa to zdecydowanie najlepszy kurs rysunku :) Rysowanie pod okiem tak profesjonalnych prowadzących to czysta przyjemność. Atmosfera nieziemska, kawa, ciastko, muzyka i szum ołówków- czysta MAGIA!:) Gdybym miała wybierać jeszcze raz kurs rysunku, bez wahania wybrałabym ELIPSĘ :D! Gorąco polecam! 
 
Piotrek Rączka (student Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Moim zdaniem najlepszy kurs rysunku w Krakowie. Miła i ciepła atmosfera. Zajęcia są prowadzone z dużym poświęceniem, zaangażowaniem, cierpliwością, pod czujnym okiem doświadczonych architektów. Polecam.
 
Ewelina Strzępek (studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Kurs Rysunku Elipsa przekazuje kompleksową wiedzę i umiejętności niezbędne do egzaminu wstępnego na studnia architektoniczne. Prowadzący zajęcia przekazują wiedzę z dziedziny rysunku i architektury w sposób zrozumiały, ciekawy, co ważne, zachowując indywidualne podejście do każdego kursanta(!). Poza wszelkimi zagadnieniami prezentowanymi z dziedziny rysunku, prowadzący urozmaicają lekcję krótkimi półgodzinnymi prelekcjami, na których omawiane są rożnego rodzaju projekty i inne kwestie związane z praca architekta. Na zajęciach nie brakuje także dobrego humoru :) Warto wspomnieć również o dniach zajęć plenerowych, które organizowane są w cieplejsze dni, co pozwala cieszyć się rysunkiem architektury i zieleni Krakowa. Czas spędzony na zajęciach z rysunku był dla mnie wyjątkowy, odkrywczy. Jest to również miejsce, gdzie mogłam spotkać nowych ludzi, dzielić się spostrzeżeniami, pomysłami oraz nawiązać nowe przyjaźnie ;) Zatem uczestnictwo na Kursie Rysunku Elipsa było dla mnie wielką przygodą. Co najważniejsze, zaowocowało przyjęciem na studia architektoniczne. Just join in! Ja się nie zawiodłam ;)
 
Kasia Gilek (studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Do Elipsy przyszłam w listopadzie drugiej klasy liceum, po kilku miesiącach szkicowania sepią u jednego z krakowskich malarzy i marzeniach o Architekturze Wnętrz na ASP. Pamiętam, że powiedziałam prowadzącym, że przez te sepie, węgle i pastele zapomniałam jak trzymać ołówek. Cóż - musiałam się szybko znowu nauczyć. Z jednej strony było to dla mnie niezwykle trudne, z drugiej już na pierwszych zajęciach dostałam solidną podbudowę teoretyczną, w niedługim czasie umiałam już wykreślić wiele rodzajów perspektywy i siatek, o trzymaniu ołówka na miliony sposobów nie wspominając :). Niezwykle różnorodne tematy rysunków, które proponuje Elipsa i sposób w jaki prowadzi kursantów w moim przekonaniu nie tylko pomagają zdać egzamin z sukcesem (nawet po kilku miesiącach nauki - w tym roku było kilka tak spektakularnych zwycięstw!), ale także uczą wrażliwości rysunkowej, odczuwania niuansów perspektywy, różnorodności materiałów. Zajęcia przygotowują także bardzo dobrze do rysowania w plenerze - właśnie wspólne plenery w krajobrazie Krakowa wspominam najlepiej, do rysowania form historycznych, czy nawet tworzenia ich z wyobraźni. Chciałabym jeszcze wspomnieć o wspaniałej atmosferze, która panuje na zajęciach, w największej mierze dzięki indywidualnemu podejściu do kursanta. Prowadzący nie tylko bacznie obserwują postępy każdego z uczestników, ustalają z nim plan rozwoju, starają się dostosowywać tematy indywidualnie, także wspierają i chcą uczestniczyć w sukcesach lub niepowodzeniach szkolnych. Mimo dużego tempa pracy i wysiłku, który jest wymagany, wszyscy czują się dobrze, a atmosfera jest niesamowicie przyjazna. Jeżeli tylko spotykam osobę, która marzy o dostaniu się na architekturę, natychmiast polecam jej Kurs Rysunku Elipsa, przy odpowiedniej determinacji sukces gwarantowany, a dobra zabawa zapewniona nawet przy braku determinacji i "zapominaniu" o zadaniach domowych :)
 
Konrad Lepak (student Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Do wszystkich adeptów sztuki rysunku!!:) Miałem przyjemnosc uczęszczać na kurs rysunku /elipsa przez okrągły rok i jedno co moge wam o tym powiedziec to to ze ani troche nie żałuje czasu który tam spędziłem;) Nauka na najwyższym poziomie i kadra... na moje oko fantastyczna;) Jeśli myslicie o studiowaniu na jakimkolwiek kierunku zwiazanym z rysunkiem a w szczególności architekturę to od serca polecam wam tą szkołę !:)
 
Serdecznie polecam każdemu, kto chciałby dostać się na architekturę/architekturę krajobrazu lub po prostu lubi rysować :) Fachowo przekazywana wiedza, przyjemna atmosfera, ciekawi ludzie. W moim przypadku wystarczyło 6 miesięcy kursu żeby dostać się na architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Zajęcia były nie tylko nauką, ale i przyjemnością, odpoczynkiem po całym dniu maltretowania w szkole. Oprócz tego po zakończeniu kursu można popatrzeć wstecz i stwierdzić - tak, naprawdę się rozwinąłem. Jeszcze raz polecam i do zobaczenia na studiach ;D
 
Halina Baran (studentka Wydziału Architektury w Stockholmie)
 
Profesjonalne i indywidualne podejście do każdego kursanta. Świetna atmosfera podczas zajęć i zawsze aktualne informacje dotyczące egzaminów wstępnych i procesu rekrutacji na politechnikę.
 
Amadeusz Bożemski (student Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Zdecydowanie najlepsza szkoła rysunku w Krakowie. Polecam. 

Ania Maroń (studentka Wydziału Architektury Politechniki Rzeszowskiej)

Jest wiele kursów rysunku w Krakowie ale ELIPSA jest zdecydowanie najlepszym ze wszystkich ! :) Nie ma co się rozwodzić nad tym jak zajęcia wyglądają i co się rysuje, ponieważ wszystko jest w najwyższym standardzie. Profesjonalni prowadzący, którzy są doświadczonymi architektami i rysownikami, przekazują swoją wiedze uczestnikom kursu. Wiedza ta nie dotyczy tylko technik rysunkowych, co robi sie źle , itd, ale również organizowane są różne wykłady na temat między innymi zawodu architekta, obsługi programów graficznych, etc. Prowadzący nie ukrywają przed uczniami realiów życia studenta architektury, czy problemów z jakimi w przyszłości mogą się spotkać pracując już w tym zawodzie. Kursanci kończąc kurs są więc w pełni ukształtowani, nie tylko chodzi tutaj o wiedzę, którą potrzebują do zdania egzaminu (oczywiście na 5.0 ;) ) ale również są zapoznani z tym co ich czeka w dalszej drodze kształcenia i robienia kariery zawodowej. Kursanci więc konkretnie wiedzą że na pewno chcą ten zawód wykonywać w przyszłości, pomimo ciężkich studiów i późniejszych możliwych problemów z inwestorami czy urzędami. :) 
 
Beata Kowalczyk (studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Kurs który nie tylko uczy rysunku ale także życia. Wspaniała i niezapomniana atmosfera której nigdy nie zapomnę. Praca i zaangażowanie całego zespołu pomogły mi spełnić moje marzenie i rozwijać pasje, co jest nie do wycenienia. Polecam nie tylko osobą z talentem rysunkowym ale przede wszystkim tym którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rysunkiem i chcą walczyć o swoje marzenia :) Jest to kurs godny polecania i godny zaufania :)
 
Kinga Piskorska (studentka Wydziału Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej)
 
Zdecydowanie najlepszy w tej chwili kurs rysunku w Krakowie! Co roku niemal 100% zdawalność na architekturę i urbanistykę na Politechnice Krakowskiej, wszyscy dostają się na architekturę krajobrazu. Wspaniała atmosfera, a do tego profesjonalni prowadzący z poczuciem humoru (: Chodziłam na zajęcia przez rok, a postępy w rysowaniu widoczne były po każdym miesiącu. Wiele jest w Krakowie kursów rysunkowych, ale jestem przekonana, że każdy kto wybierze Elipsę będzie naprawdę zadowolony. Polecam zarówno początkującym jak i doświadczonym rysownikom, na pewno w Elipsie rozwiniecie swoje umiejętności :)
 
 
Najlepsi!
 
 
***2 kg profesjonalizmu i oddania; ***szczypta humoru (uśmiech należy pokroić i obdarować nim wszystkich kursantów); ***3 łyżki pasji (...ale w zależności od dnia, tematu rysunku, czy nastroju należy dodawać więcej!); ***duża szklanka pracowitości, którą winno się podlewać stopniowo nowych, zielonych jeszcze kursantów. To przepis na idealny kurs rysunku - a takim jest K. R. ELIPSA, który nie tylko dzieli się ogromną wiedzą, wprowadza do świata gładkiego szrafu oraz dobrze wykreślonej siatki; do świata małej i dużej architektury. Tylko tutaj mogłam nauczyć się kreatywnego myślenia, wiary we własne możliwości i dzielenia się pasją z innymi kursantami. To miejsce otworzyło mi drzwi do Politechniki Krakowskiej. Dzięki wspólnej pracy z K. R. ELIPSA mogę szczycić się 3 miejscem na liście przyjętych na Wydział Architektury. Czas spędzony w pracowni był także okazją do zawarcia przyjaźni (mam nadzieję) na długie lata! Z całego serca POLECAM!
 
Eliza Żak (studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
"Rysowanie jest dla mnie najcudowniejszą rzeczą, gdyż sprawia, że półświadomie wkraczam w świat marzeń, z którego trudno mi powrócić..." I tak stało się tym razem... Zajęcia na Kursie Rysunku Elipsa pomogły mi spełnić moje największe marzenie - dostanie się na studia Architektury :) Polecam zajęcia wszystkim, którzy chcą zgłębić tajniki perspektywy i światłocienia... Prowadzący przekazują wiedzę w prosty sposób - dla wszystkich dobrze zrozumiały. Czynią to z pasją i nie raz wielkim poświęceniem, ale zawsze z uśmiechem na twarzy :) Warto także wspomnieć o plenerze, który jest organizowany podczas cieplejszych dni... Przynosi on nie tylko wielkie doświadczenie, kolejne umiejętności ale również wiele radości oraz samozadowolenia. Profesjonalizm, pasja i duże doświadczenie - to właśnie Kurs Rysunku Elipsa! :)
 
Igor Gierałt (uczestnik zajęć)
 
Najlepszy i bardzo efektywny kurs rysunku prowadzony przez bardzo miłych i pomocnych prowadzących, we wspaniałej atmosferze. ;) Gorąco polecam !!! :)
 
Michał Lichoń  (student Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Bardzo dobra szkoła , mili prowadzący i świetna atmosfera sprzyjająca nauce rysowania! Polecam!
 
Evelina Olbrycht (uczestniczka zajęć)
 
Fantastyczny kurs, dzięki któremu na pewno dostaniecie się na wymarzone studia architektoniczne :) Chodzę na zajęcia już rok i jestem bardzo zadowolona, a moja kreska w szybkim tempie staje się co raz to bardziej precyzyjna ! Polecam.
 
Paweł Musiał (student Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Najlepsza szkoła rysunku w Krakowie :) polecam :)
 
Jan Wańczyk (student Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
W nauce rysunku najważniejsza jest motywacja, a ci ludzie potrafią ją dać. Polecam ten kurs przyszłym architektom.
 
Katarzyna Górka (student Wydziału Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej) i właścicielka firmy projektowania ogrodów Zielona Strefa
 
Na rysunek do Elipsy chodziłam w 2009 roku. Polecam wszystkim Elipsę, bo na kursie jest po pierwsze profesjonalnie, po drugie przyjemnie i po trzecie i chyba najważniejsze... skutecznie;) i chyba nic więcej nie trzeba mówić - bez problemu dostałam się na architekturę krajobrazu na PK.
 
Aga Andrus (studentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej)
 
Chodziłam i teraz studiuję :) polecam wszystkim przyszłym architektom.
 
Dagmara Potocka (studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Kurs warty polecenia dla każdej osoby, która chce nauczyć się rysunku od doświadczonych prowadzących z wysokimi kwalifikacjami. Polecam ten kurs każdemu kto chce dostać się na studia i jednocześnie traktować rysunek jako pasję. 
 
Opinie pozyskane z facebook 
 
Zuza Przybyła (uczestniczka zajęć)
 
Bardzo miło spędzony czas :)

Paulina Szałasz (studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Co tu dużo mówić, zdecydowanie najlepszy kurs rysunku w Krakowie. Dużo pasji, ciężkiej pracy, masa inspiracji, miła atmosfera i pełen profesjonalizm! :)
 
Łucja Janik (uczestniczka zajęć)
 
Mega klimat, rysunek przy najlepszej muzyce, ciekawe tematy i wspaniali prowadzący :D
Najlepszy kurs!
 
Justyna Strugałło (studentka Wydziału Architektury Projektowania Wnętrz Politechniki Śląskiej)
 
Profesjonalni prowadzący, którzy uczą rysunku z pasją, doświadczeniem, zaangażowaniem i cierpliwością. Kurs historii sztuki również na szóstkę :)
 
 
Najlepszy kurs, nie tylko pełen profesjonalizm, ale również świetna atmosfera, dzięki czemu nauka rysunku jest efektywna i przyjemna ;)
 
Jakub Jedynak (student Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Najlepsi EVER!!! :)
 
Marta Bil (studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Najlepszy z kursów rysunku! Wspaniała atmosfera, rysowanie przy dobrej muzyce i bardzo pomocne korekty prowadzących, ktorzy nie tylko uczą, ale i wspierają swoich kursantów w systematycznej pracy. Kurs na 6!
 
Basia Cedrowska (studentka Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Krakowskiej)
 
Zdecydowanie najlepszy kurs w Krakowie ;) Dobra atmosfera, dużo pracy, same konkrety
 
Marcin Kozik (student Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej)
 
Najlepszy kurs rysunku! Prowadzony profesjonalnie przy świetnej atmosferze ;)
 
Joanna Jaskulska (studentka Wydziału Architektury Politechniki Rzeszowskiej)
 
Najlepszy kurs rysunku ! :)
 
Grzes Szczupal (studentka Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Krakowskiej)
 
Galácticos wśród krakowskich kursów rysunku i zdecydowanie mes que un kurs. Profesjonalni prowadzący uczą z pasją i w inspirującej atmosferze.