Nauczyciele
Pracownia Architektury i Rysunku Elipsa łączy tradycje rodzinne PROJEKTOWANIE, RYSUNEK, SZTUKĘ i WIELKĄ PASJĘ. Rysunku, architektury i projektowania uczymy od 1999 roku, prowadzący zajęcia wciąż podnoszą swoje kwalifikacje i doświadczenie. Poza kursem prowadzimy również rodzinne Biuro Projektowe Elipsa s.c. Uczęszczając na nasze zajęcia kursant ma gwarancję rzetelnego przygotowania, pod okiem osób z wieloletnim doświadczeniem.
"Architektury nie da się podzielić na czas pracy i czas odpoczynku. Projektant pracuje nieprzerwanie i nieznużenie, pracuje w myślach, pracuje głową, aby przenieść swoje wizje na papier, tworząc szkice, które często osiadają na dnie szafy."
"Studium Świeżej Kreski - Pomiędzy ideą, a rzeczywistością", Architektura i Biznes, nr 10/2005, s. 61
dr inż. arch. Dariusz Kronowski
Doktor inż. architekt DARIUSZ KRONOWSKI
- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU, DIGITAL DESIGN ORAZ ZAJĘCIA PLASTYCZNE I WYKŁADY N.T. PROJEKTOWANIA
MPOIA, SARP, SEA/AAE. Uprawnienia architektoniczno - budowlane bez ograniczeń, wpis w Małopolskiej Izbie Architektów MP-1449, od roku 2008 należy do Izby Architektów RP oraz do Stowarzyszenia Edukacji Architektonicznej The Association for Architectural Education SEA/AAE. Rysunku uczy z wielką pasją od 1998 roku. Studia inżynierskie i magisterskie ukończył na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej w 2002 roku. W 2015 roku również na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, otrzymał tytuł doktora nauk technicznych w specjalności: historia i konserwacja zabytków architektury i urbanistyki, obecnie pracuje nad habilitacją. Czynny projektant, Architekt IARP, nauczyciel akademicki w stopniu doktora na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z przedmiotów: Projektowanie urbanistyczne, Zasady kompozycji urbanistycznej, Architektura Krajobrazu oraz Budownictwo ogólne i materiałoznawstwo. Laureat wystaw architektonicznych m.in. z żoną mgr inż. arch. Sandrą Kronowską wyróżnienie i prezentacja projektów w katalogu - Architekci Małopolski 2010, Architekci Małopolski 2017, oraz wystaw plastycznych m.in. wystawa grafik i rysunków oraz projektów w NCK Kraków w 2004 roku. W dorobku znajdują się realizacje projektów architektury, wnętrz, wzornictwa przemysłowego i własnoręcznie ilustrowane publikacje naukowe m.in. w Teka Architektury Polskiej Akademii Nauk, Przestrzeń i Forma, Architectus, Architektura Krajobrazu, Folia Turistica, Monografia Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego "Architektura Pasma Polic na tle Karpat Polskich" oraz felietony naukowe m.in. Architektura & Biznes "Studium świeżej kreski - pomiędzy ideą, a rzeczywistością" 10/2005 oraz "Architektura ziem górskich" nr 4/2016 z autorskimi rysunkami schronisk, "Miasta nadmorskie" nr 12/2016 i wiele innych, a także rysunki prezentowane na licytacjach m.in. Architekci Polscy dla Japonii - wystawa zorganizowana przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, gdzie wylicytowano pracę autora "Rotunda Wawelska - szkic odręczny ołówkiem". Autor rysunków, grafik, obrazów, a także rekonstrukcji architektury i urbanistyki do XII - tomowej encyklopedii "Wielka Historia Świata", 2004-2006, wyd. Fogra, pod patronatem naukowym Polskiej Akademii Umiejętności i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie uczestniczy również w pracach naukowo-badawczych i wykładach n.t. architektury.
Magister inż. architekt SANDRA KRONOWSKA
- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU I ZAJĘCIA PLASTYCZNE
MPOIA. Uprawnienia architektoniczno - budowlane bez ograniczeń, wpis w Małopolskiej Izbie Architektów MP-1724, należy do Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Rysunku i plastyki uczy od 2005 roku. Czynny projektant, Architekt IARP, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Laureatka wystaw architektonicznych m.in. z mężem Dariuszem Kronowskim wyróżnienie i prezentacja projektów w katalogu - Architekci Małopolski 2010, 2017. Zdobywała doświadczenie w renomowanych biurach projektowych w zakresie planowania przestrzennego i urbanistycznego, budynków użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych, projektów wnętrz i konserwacji zabytków. W dorobku znajdują się realizacje projektów wnętrz i budynków prywatnych oraz publicznych, a także liczne rysunki, szkice odręczne i prace malarskie. Autorka artykułów n.t. projektowania wnętrz i architektury. Należy do MPOIA (Małopolska Okręgowa Izba Architektów).
Magister historyk sztuki BARBARA ŚWIADEK
- PROWADZĄCA ĆWICZENIA I WYKŁADY Z HISTORII SZTUKI
Doktorantka na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek: historia sztuki). Tytuł magistra uzyskała na podstawie pracy Krzyż Tumski w katedrze we Włocławku, za którą otrzymała nagrodę im. Mariana Sokołowskiego za najlepszą pracę magisterską obronioną na uczelniach krakowskich. Ukończyła także studia podyplomowe na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza. Modrzewskiego (kierunek: rynek sztuki i antyków).
MICHAŁ SWAT asystent kursu
- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU I DIGITAL DESIGN & ART
(Wzornictwo Przemysłowe Politechnika Krakowska)
Pasjonat klocków Lego, rysuje i zajmuje się grafiką komputerową, podróżnik oraz fan motoryzacji, sportu i dobrej muzyki. Początkowo swoje kroki kierował na Architekturę, jednak jego uwagę przykuł nowy kierunek, Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego. Szukając dobrego kursu został uczniem w Pracowni Architektury i Rysunku Elipsa. Dostał się na wybrany kierunek i obecnie jest studentem Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Krakowskiej. Jest asystentem i uwielbia uczyć rysunku odręcznego i digital design. Obecnie współpracuje z Kuhlmann Cars w Niemczech, projektującej luksusowe kampery, gdzie również dzięki zajęciu wraz z koleżanką II miejsca w konkursie kół naukowych na projekt kampera odbył miesięczne praktyki i stał się jednym z designerów.
JAN KUSIOR asystent kursu
- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU
(Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej)
Nasz absolwent z roku 2018. Otrzymał oceny 4 i 6 z egzaminu. Uczęszczał na zajęcia kursu rysunku odręcznego Elipsa w latach 2014-2018. Doskonały plastyk, autor wielu interesujących prac i szkiców. Galeria rysunków tutaj
MIKOŁAJ KUSIOR asystent kursu
- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU
(Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej)
Nasz absolwent z roku 2018. Brat Janka Kusiora. Otrzymał oceny 5 i 6 z egzaminu. Uczęszczał na zajęcia kursu rysunku odręcznego Elipsa w latach 2014-2018. Doskonały plastyk, autor wielu interesujących prac i szkiców. Galeria rysunków tutaj
Nasi byli asystenci w latach 2006-2018, którzy wcześniej byli kursantami Elipsy i dostali się na studia z naszej pracowni:
Tomek Dąbrowski, Bartek Cybula, Dawid Niesyczyński, Karolina Glanowska, Artur Mierzwa, Maciek Kubik, Eliza Żak, Kasia Starzyńska, Karolina Sanak, Andrzej Musiał