Nauczyciele

Poza kursem prowadzimy również działalność projektową i naukową. Rysunku uczymy od ponad 17 lat. Rozwijamy nie tylko nasze sylwetki, ale również przyszłych kandydatów na Wydziały Architektury, Architektury Krajobrazu, Wzornictwa Przemysłowego, Wnętrz i Grafiki w całej Polsce i za granicą. Jednocześnie zajmujemy się profesjonalnie projektowaniem architektury użytkowej, uczestniczymy w konkursach i wystawach prac własnych oraz uczniów, a także wydarzeniach kulturalnych. Piszemy artykuły o architekturze, sztuce i historii. 

 Pracownia Rysunku Elipsa łączy PROJEKTOWANIE, RYSUNEK, SZTUKĘ i PASJĘ.

Preferujemy tradycyjny oraz współczesny styl rysunku architektonicznego ołówkowego, stosujemy również inne techniki i wdrażamy na kursie nowe wymagania uczelni wyższych - dzięki pracy naukowej jesteśmy na bieżąco.  Rysunek i edukacja poza pracą zawodową jest naszą pasją rozwijaną nie tylko w zakresie zawodu projektanta, jest to także sposób na życie oraz tradycja rodzinna.

                                                           "Architektury nie da się podzielić na czas pracy i czas odpoczynku. Projektant pracuje nieprzerwanie i nieznużenie, pracuje w myślach, pracuje głową, aby przenieść swoje wizje na papier, tworząc szkice, które często osiadają na dnie szafy."  

"Studium Świeżej Kreski - Pomiędzy ideą, a rzeczywistością",  Architektura i Biznes, nr 10/2005, s. 61

dr inż. arch. Dariusz Kronowski

doktor inż. architekt IARP DARIUSZ KRONOWSKI

- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU, ZAJĘCIA PLASTYCZNE I WYKŁADY N.T. PROJEKTOWANIA

 

MPOIA, SARP. Uprawnienia architektoniczno - budowlane bez ograniczeń, wpis w Małopolskiej Izbie Architektów MP-1449, należy do Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Czynny projektant, Architekt, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, nauczyciel akademicki w katedrze Architektury i Urbanistyki na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM w Krakowie. Laureat wystaw architektonicznych m.in. z żoną arch. Sandrą Kronowską wyróżnienie i prezentacja projektów w katalogu - Architekci Małopolski 2010, 2017 oraz wystaw plastycznych m.in. wystawa grafik i rysunków oraz projektów w NCK Kraków w 2004 roku. W dorobku znajdują się realizacje projektów architektury, wnętrz, wzornictwa przemysłowego i własnoręcznie ilustrowane publikacje naukowe m.in. Teka Architektury Polskiej Akademii Nauk, Przestrzeń i Forma oraz felietony m.in. Architektura & Biznes "Studium świeżej kreski - pomiędzy ideą, a rzeczywistością" 10/2005 oraz "Architektura ziem górskich" nr 4/2016, "Miasta nadmorskie" nr 12/2016 i wiele innych, a także rysunki prezentowane na licytacjach m.in. Architekci Polscy dla Japonii - zorganizowana przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP. Prace rysunkowe autora można zobaczyć w pomieszczeniach prywatnych, a także publicznych w Polsce i za granicą. Autor kilkudziesięciu rysunków, grafik, obrazów, a także rekonstrukcji architektury i urbanistyki do XII - tomowej encyklopedii "Wielka Historia Świata", 2004-2006, wyd. Fogra pod patronatem naukowym Polskiej Akademii Umiejętności i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Otrzymał tytuł doktora nauk technicznych w zakresie architektury i urbanistyki w specjalności historia i konserwacja zabytków architektury i urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

magister inż. architekt IARP SANDRA KRONOWSKA

- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU I ZAJĘCIA PLASTYCZNE

MPOIA. Uprawnienia architektoniczno - budowlane bez ograniczeń, wpis w Małopolskiej Izbie Architektów MP-1724, należy do Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Czynny projektant, Architekt, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Laureatka wystaw architektonicznych m.in. z mężem Dariuszem Kronowskim wyróżnienie i prezentacja projektów w katalogu - Architekci Małopolski 2010, 2017. Zdobywała doświadczenie w renomowanych biurach projektowych w zakresie planowania przestrzennego i urbanistycznego, budynków użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych, projektów wnętrz i konserwacji zabytków. W dorobku znajdują się realizacje projektów wnętrz i budynków prywatnych oraz publicznych, a także liczne rysunki, szkice odręczne i prace malarskie. Autorka artykułów n.t. projektowania wnętrz i architektury. Należy do MPOIA (Małopolska Okręgowa Izba Architektów).

magister historyk sztuki BARBARA ŁEPKOWSKA

- PROWADZI ĆWICZENIA I WYKŁADY Z HISTORII SZTUKI

Wyróżniona Odznaką Zasłużona Kulturze Polskiej. Historia Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Edukacja Artystyczna w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prowadzi Studio Inicjatyw Kulturalnych PLENEROWNIA - www.plenerownia.com - jako grafik komputerowy, fotograf, animator kultury. Realizatorka licznych warsztatów z zakresu historii sztuki i konserwacji zabytków, materiałów edukacyjnych, szkoleń dla uczniów oraz nauczycieli. Jest przewodnikiem oraz prowadzi warsztaty w Muzeum Narodowym w Krakowie dla uczniów szkół średnich oraz nauczycieli historii.

magister inż. arch. krajobrazu ANDRZEJ MUSIAŁ

- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU, KOLORYSTYKI ORAZ DIGITAL ART

Rysunek jest jego pasją od okresu dzieciństwa. Jego hobby natomiast jest rysunek mangi. Rysunki w tej stylistyce prezentował na licznych wystawach i konkursach. Zamiłowanie do grafiki komputerowej pojawiło się na etapie szkoły średniej w postaci tworzenia banerów, avatarów i sygnatur na fora internetowe. Poważne prace z rysunku odręcznego zaczął tworzyć pod koniec liceum, uczestnicząc w zajęciach z rysunku w Pracowni Architektury i Rysunku Elipsa. Zdecydował się na kierunek Architektura Krajobrazu na Politechnice Krakowskiej. W ostatnim czasie skupia na grafice cyfrowej i koncepcyjnej oraz rysunku odręcznym i architekturze współpracując z naszą pracownią. Ukończył studia otrzymując dyplom i tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu.

Dziękujemy również za współpracę naszym byłym asystentom, którzy wcześniej byli kursantami Elipsy i dostali się na studia:

Karolina Glanowska, Artur Mierzwa, Eliza Żak, Katarzyna Starzyńska, Karolina Sanak

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz