fbpx

W roku szkolnym 2021/2022przygotowanie do egzaminów kurs rysunku elipsa

Kurs przeznaczony jest dla osób zdających na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, Śląskiej, Wrocławskiej, Warszawskiej oraz Rzeszowskiej i innych. Pomagamy w przygotowaniu teczek na Wzornictwo przemysłowe i Projektowanie Wnętrz, a także na Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Akademii Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Akademię Sztuk Pięknych.

Kursy rysunku  zwieńczone są kilkudniowym, intensywnymi zajęciami przedegzaminacyjnymi. Pracę na kursie przedegzaminacyjnym kończymy kilkoma dniami przygotowań do egzaminu w pracowni, wykonując prace w zakresie teoretycznych tematów egzaminacyjnych.  

Kurs przeznaczony jest obowiązkowo przede wszystkim dla uczestników zajęć całorocznych.

Przyjmujemy również osoby nie uczęszczające wcześniej na nasz kurs jednak mające podstawy, chętnie przed decyzją prosimy o pokazanie dotychczasowych prac rysunkowych.

Zajęcia prowadzone są przez czynnych zawodowo architektów, członków Izby Architektów oraz SARP oraz doktora architekta WAPK, KAAFM.

Zapraszamy.

INTENSYWNY KURS PRZEDEGZAMINACYJNY W PRACOWNI ELIPSA 2022

Obecnie zapraszamy do zapisów na wakacyjny kurs rysunku odręcznego osoby całkowicie początkujące i mające podstawy w nauce rysowania, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, liceów oraz osoby zainteresowane nauką rysowania hobbystycznie.

Kurs wakacyjny w naszej pracowni prowadzony jest przez wykwalifikowanych pedagogów, pasjonatów rysunku odręcznego i architektury doktora inż. architekta, WAPK pracownika naukowego Wydziału Architektury KAAFM i mgr inż. architekt, WAPK. Prowadzimy zajęcia z rysunku w okresie wakacyjnym od 2006 roku. Byliśmy w tym czasie pierwszym kursem w Polsce, który podjął się organizacji kursów wakacyjnych. W trakcie kursu, przyszli kandydaci poznają różnorodne techniki rysowania i konstrukcji, a także rysunku walorowego. Rysujemy zarówno w pracowni, przygotowanej do tego celu oraz w plenerach Krakowa m.in. od lat na Wawelu, przy bulwarach wiślanych, w Klasztorze Dominikanów, w Ogrodzie Botanicznym (pokrywamy koszt wstępu) oraz w wieli innych ciekawych miejscach związanych z architekturą i sztuką historyczną, a także współczesną. Dzięki tematycznej różnorodności nasi kursanci nie tylko zwiedzają piękne zabytkowe miasto będące perłą kultury, ale również mają możliwość plastycznej, przestrzennej interpretacji tematu miasta, będącego niegdyś było inspiracją m.in. dla Ebenezera Howarda, który w roku 1912 prezentował tutaj swoje idee miasta ogrodu. W tym roku planujemy do programu włączyć Kopiec Kościuszki. Dodatkowo omawiamy formę studiów wyższych na wydziałach architektury, wzornictwa i nie tylko... ze szczególnym uwzględnieniem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, przygotowujemy również do studiów i egzaminów na kierunki wnętrza, architektura krajobrazu. Pomagamy kursantom przygotować solidne teczki m.in. na ASP oraz Wydział Architektury Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (teczki kursanci wykonują samodzielnie pod naszą opieką merytoryczną). W sprawach polskich i zagranicznych uczelni jesteśmy na bieżąco, prezentujemy również ciekawe wykłady i prelekcje n.t. architektury światowej.

Maksymalnie i w ciekawy sposób staramy się wypełnić czas na kursie wakacyjnym. Zajęcia są również doskonałym wstępem do kursu całorocznego. Kursanci zainteresowani przedłużeniem nauki otrzymują dodatkowy rabat. Kurs wakacyjny rysunku prezentuje program kursu całorocznego w pigułce od podstaw do form zaawansowanych.

W pakiecie kursu przy wcześniejszym zgłoszeniu, oprócz opieki dydaktycznej prowadzących oferujemy w cenie ołówek automatyczny 0.9 oraz gumkę chlebową, wypożyczamy deskę do rysowania, materiały niezbędne do rozpoczęcia przygody z rysunkiem.

 • Zajęcia od poniedziałku do piątku od 10:30 do 14:30 lub od 15:00 do 19:00
 • Grupy do 10 osób, w pracowni po 5 osób na każdej salce
 • Zajęcia w większości przewidziane w plenerze
 • Nauka rysunku całkowicie od podstaw oraz dla osób zaawansowanych
 • Zapisując się na dowolną ilość tygodni, nie powtarzamy materiału, tematy są zmienne
 • Nie dzielimy grup na zajęcia w pracowni i w plenerze, zajęcia są mieszane lub uzależnione od aury
 • Zajęcia dla młodzieży w wieku od 12 lat wzwyż
 • Rysunki z pleneru i z pracowni, przeglądamy w pracowni pod okiem nauczyciela akademickiego doktora inż. architekta
 • Nasi kursanci w skuteczny sposób rozwijają umiejętność rysowania architektury, a także postaci, wzornictwa i wnętrz
 • Zawsze zmieniamy lokalizację plenerów
 • Zajęcia prowadzone w warunkach wysokiej higieny. Regularnie dezynfekujemy pracownię oraz posiadamy środki czystości.
 

Więcej informacji nt. kursu

Kurs Wakacyjny w pracowni i w plenerze 2021

https://www.facebook.com/ElipsaKursWakacyjny/

Galeria kursu wakacyjnego poprzednie edycje

O prowadzących

Chcesz spróbować swoich sił w rysunku odręcznym lub pragniesz podszkolić swoje umiejętności? Chcesz uczyć się rysunku pod okiem profesjonalistów? Nasz kurs prowadzony jest przez wykładowców akademickich...co oznacza...że mamy stały kontakt ze zmianami w zakresie wymagań i wiemy jak cię przygotować w przyszłości. Szukasz wszechstronności w rysunku oraz chcesz podążać ścieżką dawnych mistrzów, a także zdecydować, który kierunek obrać od architektury poprzez wzornictwo, architekturę wnętrz oraz nowe trendy jak digital design, odpowiemy na wszystkie twoje pytania. Zapraszamy na zajęcia z rysunku odręcznego !

Obecnie przyjmujemy zapisy dla uczniów szkół podstawowych, licealistów i studentów.

 • GRUPA od 12+ maksymalna ilość miejsc 6

Więcej informacji n.t. kursu tutaj

Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 nasza najlepsza kursantka Róża Górka zajęła 1 miejsce w rankingu na Politechnice Śląskiej, dostała się również do Krakowa oraz Rzeszowa, wszyscy nasi kursanci zdali egzaminy na studia. Na studia dzienne na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej dostało się 99% na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej 100%,wszyscy kursanci dostali się również na Politechnikę Gdańską i Rzeszowską, kursantów Szkoły Rysunku Elipsa w Krakowie, również na kierunek Wzornictwo Przemysłowe dostało się 100% naszych kursantów. Jednocześnie informujemy, że są to osoby, które uczestniczyły w maratonie przedegzaminacyjnym w czerwcu.

Każdego roku dokładamy starań i ciężkiej pracy naukowej i edukacyjnej aby nasi kursanci osiągali jak najwyższe wyniki i sukcesy. Jednak praca nauczyciela oraz przekazywanie wiedzy n.t. tak znakomitego kierunku jakim jest projektowanie i architektura nie są wystarczające. Ważne jest zaangażowanie w trakcie roku szkolnego samego ucznia, jego frekwencja na kursie, regularne wykonywanie rysunków i nie pozostawianie zaległych prac, a także bezwzględne słuchanie wskazówek prowadzących w zakresie właściwego prowadzenia walorowego i konstrukcyjnego w rysunku odręcznym. Istotne obranie kierunku studiów również jest niezbędne aby prowadzący zajęcia mogli odpowiednio ukierunkować pracę przyszłego kandydata. Ostateczny wybór studiów powinien nastąpić co najmniej rok przed egzaminem, a najpóźniej 2-3 miesiące przed egzaminami. Terminy te podparte są naszym doświadczeniem oraz analizowaniem systematyki egzaminów. Uczymy rysunku profesjonalnie, prowadząc pracownię od 1999 roku, mamy duże doświadczenie, jesteśmy pedagogami, nauczycielami akademickimi. Częste bagatelizowanie naszych wskazówek i brak poważnego podejścia do egzaminów na studia wyższe, może prowadzić do niezdania egzaminu wstępnego. Staramy się unikać tego typu sytuacji i często przeprowadzamy rozmowy z naszymi uczniami n.t. właściwych wyborów nie tylko edukacyjnych ale także życiowych.

Obecnie przyjmujemy zapisy na rok szkolny 2022/2023, zapraszamy osoby pełne pasji i zaangażowania, które chcą osiągnąć przyszły sukces życiowy w ciekawym i wielowątkowym zawodzie, jakim jest zawód projektanta, designera i architekta.

Zapraszamy i dziękujemy kursantom za wspaniałą pracę i wieloletnie przyjaźnie.

Zespół Pracowni Architektury i Rysunku Elipsa s.c.

Zapisy na rok szkolny 2022/2023 tutaj

 

Kurs Rysunku Elipsa zaprasza na zajęcia z rysunku odręcznego w roku szkolnym obejmujące szeroką tematykę związaną z projektowaniem, szkicem, rysunkiem w kolorze oraz zagadnieniami hobbystycznymi. Przygotowujemy na kierunki Architektura, Architektura Krajobrazu, Projektowanie Wnętrz, Wzornictwo Przemysłowe, Digital Art (Grafika) zakres ten skierowany jest do licealistów, uczniów techników oraz studentów, a także osób, które ukończyły już studia. Uczymy również młodzież gimnazjalną oraz młodzież szkół podstawowych od klas 4 do 8, w tym przedziale wiekowym wprowadzamy uproszczony materiał obejmujący podstawy rysunku i zagadnienia tematyczne związane z kolorystyką. Metoda jaką wykorzystujemy do nauki rysunku jest całkowicie autorska, pozwala na szybkie przyswojenie zasad przy zaangażowaniu w pracę kursanta i jest oparta na naszym doświadczeniu z lat poprzednich w pracy z młodzieżą. Uczymy już od ponad 20 lat z sukcesami. Wielu naszych kursantów jest już studentami oraz absolwentami studiów. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele dr inż. arch. WAPK, nauczyciel akademicki KAAFM i mgr inż. arch. WAPK.

Dodatkowo na naszym kursie prowadzone są zajęcia z Historii Sztuki przez mgr historyk sztuki Barbarę Świadek, nauczycielkę, pracownika naukowego Uniwersytetu Jagielońskiego oraz Muzeum Narodowego w Krakowie, w zakresie niezbędnym do zdania egzaminu maturalnego, na kurs ten przyjmujemy zapisy w trakcie formowania się grup rysunkowych i skierowany jest głównie do osób uczących się rysunku w naszej pracowni.

Zajęcia prowadzone są w warunkach wysokiej higieny.

Obecnie przyjmujemy zapisy.

Więcej informacji n.t. kursu tutaj

 • Formularz zapisów tutaj