fbpx

Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 na studia dzienne na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej dostało się 99% kursantów Szkoły Rysunku Elipsa w Krakowie. Najlepsze wyniki na kursie rysunku Elipsa uzyskali Janek Kusior martwa natura 5, rysunek projektowy 6 oraz Mikołaj Kusior martwa natura 4, rysunek projektowy 6, a także Mateusz Cęckiewicz martwa natura 4, rysunek projektowy 5, Wiktoria Kruz martwa natura 4, rysunek projektowy 5. Średnia wszystkich ocen to 4,8 na WAPK. Pomimo wymagającego egzaminu na Politechnice Krakowskiej nasi kursanci poradzili sobie z tematyką zadań rysunkowych, podpierając się naszymi uwagami i radami w trakcie kursu rysunku. Kursanci Elipsy zdali egzaminy i dostali się również na Akademię Sztuk Pięknych Architektura Wnętrz i na Wydział Architektury Politechniki Śląskiej i Łódzkiej. Wysoki wynik na Digital Design uzyskała Julia Hołyńska, przygotowywana pod naszym kierunkiem głównie w zakresie grafiki komputerowej i rysunku odręcznego.
Na Wydział Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Krakowskiej dostały się wszystkie osoby i osiągnęły wyniki od 40-50 pkt m.in. Jagoda Ziajka punktacja 48/50 i najwyższa ilość punktów 238, Gabriel Wysoczyński 46/46.

Każdego roku dokładamy starań i ciężkiej pracy naukowej i edukacyjnej aby nasi kursanci osiągali jak najwyższe wyniki i sukcesy. Jednak praca nauczyciela oraz przekazywanie wiedzy n.t. tak znakomitego kierunku jakim jest projektowanie i architektura nie są wystarczające. Ważne jest zaangażowanie w trakcie roku szkolnego samego ucznia, jego frekwencja na kursie, regularne wykonywanie rysunków i nie pozostawianie zaległych prac, a także bezwzględne słuchanie wskazówek prowadzących w zakresie właściwego prowadzenia walorowego i konstrukcyjnego w rysunku odręcznym. Istotne obranie kierunku studiów również jest niezbędne aby prowadzący zajęcia mogli odpowiednio ukierunkować pracę przyszłego kandydata. Ostateczny wybór studiów powinien nastąpić co najmniej rok przed egzaminem, a najpóźniej 2-3 miesiące przed egzaminami. Terminy te podparte są naszym doświadczeniem oraz analizowaniem systematyki egzaminów. Uczymy rysunku profesjonalnie, prowadząc pracownię od 1999 roku, czyli od obecnie 19 lat, mamy duże doświadczenie, jesteśmy pedagogami, nauczycielami akademickimi. Częste bagatelizowanie naszych wskazówek i brak poważnego podejścia do egzaminów na studia wyższe, może prowadzić do niezdania egzaminu wstępnego. Staramy się unikać tego typu sytuacji i często przeprowadzamy rozmowy z naszymi uczniami n.t. właściwych wyborów nie tylko edukacyjnych ale także życiowych.

Obecnie przyjmujemy zapisy na rok szkolny 2018/2019, zapraszamy osoby pełne pasji i zaangażowania, które chcą osiągnąć przyszły sukces życiowy w ciekawym i wielowątkowym zawodzie, jakim jest zawód projektanta, designera i architekta.

Lista osób uczących się rysunku w Elipsie i przyjętych na studia w roku 2017/2018

Zapraszamy i dziękujemy kursantom z rocznika 2017/2018 za wspaniałą pracę i wieloletnie przyjaźnie.

Zespół Pracowni Architektury i Rysunku Elipsa s.c.

Zapisy na rok szkolny 2018/2019 tutaj