Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2016/2017 na studia dzienne na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej dostało się 17 kursantów Szkoły Rysunku Elipsa w Krakowie. najwyższe oceny otrzymała Elżbieta Łukowska ze średnią 4,5. Elżbieta dostała się również na Wydział Architektury w Szczecinie i Poznaniu ostatecznie wybierając Kraków.  Pomimo wymagającego egzaminu na Politechnice Krakowskiej nasi kursanci poradzili sobie z tematyką zadań rysunkowych, podpierając się naszymi uwagami i radami w trakcie kursu rysunku. Kursanci Elipsy zdali egzaminy i dostali się również na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i w dalszej rekrutacji na Wydział Architektury Politechniki Śląskiej i Poznańskiej, gdzie egzamin z rysunku zdawało więcej kandydatów niż w Krakowie (ponad 700 osób) oraz w Szczecinie. Również pozytywnie zaopiniowano teczkę kursanta Ignacego Władyki, który po odbyciu półrocznego kursu w trybie nielimitowanym, przygotował prace artystyczne i dostał się na kierunek Wzornictwo na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wysokie oceny otrzymała Katarzyna Klebert zdając i dostając się na Digital Design, a także Alicja Pajda otrzymując wynik 46/50 pkt możliwych i dostając się na Wydział Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Krakowskiej. Wszystkie osoby również miały pozytywnie zaopiniowane teczki na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Każdego roku dokładamy starań i ciężkiej pracy naukowej i edukacyjnej aby nasi kursanci osiągali jak najwyższe wyniki i sukcesy. Jednak praca nauczyciela oraz przekazywanie wiedzy n.t. tak znakomitego kierunku jakim jest projektowanie i architektura nie są wystarczające. Ważne jest zaangażowanie w trakcie roku szkolnego samego ucznia, jego frekwencja na kursie, regularne wykonywanie rysunków i nie pozostawianie zaległych prac, a także bezwzględne słuchanie wskazówek prowadzących w zakresie właściwego prowadzenia walorowego i konstrukcyjnego w rysunku odręcznym. Istotne obranie kierunku studiów również jest niezbędne aby prowadzący zajęcia mogli odpowiednio ukierunkować pracę przyszłego kandydata. Ostateczny wybór studiów powinien nastąpić co najmniej rok przed egzaminem, a najpóźniej 2-3 miesiące przed egzaminami. Terminy te podparte są naszym doświadczeniem oraz analizowaniem systematyki egzaminów. Uczymy rysunku profesjonalnie, prowadząc pracownię od 1999 roku, czyli od obecnie 18 lat, mamy duże doświadczenie. Częste bagatelizowanie naszych wskazówek i brak poważnego podejścia do egzaminów na studia wyższe, może prowadzić do nie zdania egzaminu wstępnego. Staramy się unikać tego typu sytuacji i często przeprowadzamy rozmowy z naszymi uczniami n.t. właściwych wyborów nie tylko edukacyjnych ale także życiowych.

Obecnie przyjmujemy zapisy na rok szkolny 2017/2018, zapraszamy osoby pełne pasji i zaangażowania, które chcą osiągnąć przyszły sukces życiowy w ciekawym i wielowątkowym zawodzie, jakim jest zawód projektanta, designera i architekta.

Lista osób uczących się rysunku w Elipsie i przyjętych na studia w roku 2016/2017

Zapraszamy i dziękujemy kursantom z rocznika 2016/2017 za wspaniałą pracę i wieloletnie przyjaźnie.

Zespół Pracowni Architektury i Rysunku Elipsa s.c.

Zapisy na rok szkolny 2017/2018 tutaj